بیمه شهر در یک نگاه :
شرکت سرویس بیمه شهر وابسته به شهرداری تهران در تاریخ29/02/1372 تحت شماره 97314 اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسیده و فعالیت خود را به عنوان اولین شرکت نمایندگی بیمه در سطح شهر تهران آغاز و به مرور زمان توانست گامهای بلندی را در رابطه با شناسائی بازار بالقوه بیمه ای و تامین پوششهای بیمه ای مورد نیاز شهروندان و خانواده بزرگ شهرداری برداشته و نقش موثری را در اشاعه فرهنگ بیمه ایفا نماید و هم اینک با استقرار در جوار دوایر خسارت شرکتهای بیمه گر به عنوان شرکت نمایندگی درجه یک با امکانات و امتیازات ویژه از جمله ارائه خدمات مشاوره ای رایگان در تمام زمینه های بیمه ای ، صدور بیمه نامه با شرایط تقسیطی بلند مدت و بدون بهره ، پیگیری جبران خسارت احتمالی وارده به بیمه گزاران و ارائه طرحهای جدید بیمه ای براساس نوع فعالیت و نیاز متقاضیان ، اعمال حداقل نرخ در محاسبه حق بیمه با رعایت صرفه و صلاح بیمه گزاران در حال عرضه خدمات بیمه ای به بیمه گزاران محترم می باشد.هدف :
تمرکز فعالیتهای مربوط به انواع بیمه جهت دستیابی به برنامه ریزی‌های اصولی و ارتقاء کیفی قابل ارائه
موضوع :
اخذ نمایندگی از شرکت بیمه آسیا ارائه خدمات به بیمه گزاران متقاضی با اولویت سهامداران بیمه ای با رعایت مفاد قرارداد نمایندگی و مصوبات شورای عالی بیمهتاریخچه بیمه :
براساس ماده یک قانون بیمه در ایران "بیمه عقدی است که به موجب آن یک طرف تعهد می کند در ازای پرداخت وجه یا وجوهی از طرف دیگر در صورت وقوع یا بروز حادثه خسارت وارده بر او را جبران نموده و یا وجه معینی را بپردازد." قانون گذار در ماده یک قانون بیمه ضمن اینکه بیمه را عقد می شناسد تصریح قطعی و کلی بر وظایف بیمه گزار و "بیمه گر" دارد. بیمه گر متعهد می باشد در ازای ریافت وجهی در صورت بروز یا وقوع حادثه از پرداخت کننده وجه حمایت مالی بنماید و بیمه گزار وظیفه دارد وجه خرید تامین و پوشش بیمه ای را به بیمه گر پرداخت بنماید. لذا عقد بیمه ، عقدی است معوض که طرفین عقد نسبت به هم الزامات و تعهداتی دارند. همچنین بیمه عقدی است لازم و عقد لازم آن است هیچ یا طرفین حق فسخ آن را ندارند مگر در موارد معینه خاصی که قانو ن گذار معین و مشخص کرده است و لذا نتیجه اصل حاکمیت اداره آن است که پس از انعقاد قرارداد طرفین ملزم به رعایت آن و انجام تعهدات خود هستند . البته این نوع عقد در خصوص بیمه های زندگی که نسبت به بیمه گر لازم ولی نسبت به بیمه شده جایز است دارای استثنا می باشد و بیمه شده می تواند هر وقت بخواهد با امتناع از پرداخت حق بیمه قرارداد را فسخ نماید و ذخیره ریاضی بیمه نامه را براساس شرایط و مقررات مندرج در بیمه نامه دریافت دارد.
بیمه در دنیا تاریخچه نسبتا طولانی دارد ، اقوام و ملیت های مختلف ، به نوعی با مفاهیم بیمه و اشکالی از آن سروکار داشته اند. اشکال اولیه بیمه بصورت همکاری و همیاری در تقسیم زیان و وام های دریایی در بین دریانوردان فنیقی ، یونانیان ، هندیها و رومیان مشاهده شده است . شکل مکتوب و رسمی بیمه از چه زمانی متداول شده بدرستی معلوم نیست اما در سال در یک دفتر رسمی در زنو 80 فقره قرارداد بیمه ای ثبت شده که نشانگر قدمت بیمه گری مکتوب اروپا می باشد.
سیر روند قواعد حاکم بر کار بیمه با گسترش روز افزون بویژه بعد از انقلاب صنعتی منجر به تهیه و تنظیم مقررات بین المللی در زمینه های مختلف حمل و نقل و بیمه های دریایی گردید. اما بی تردید انگلستان بیشترین نقش را در ایجاد و تکامل قوانین بیمه در جهان دارد شاید شما اسم بیمه لویدز را شنیده باشید این غول بیمه ای از یک قهوه خانه متولد شده است . در طول سالهای قرن هفدهم قهوه خانه های این کشور پاتوق بسیاری از اندیشمندان و روشنفکران و تجار بود و در هر قهوه خانه افراد خاصی با طبقه اجتماعی و فرهنگی مخصوص به خود مراودت داشتند . در قهوه خانه ادوارد لویدز نیز تجار ، دلالان ، بیمه گران صرافان و از این ظیف حضور داشتند و این محل کانون اخبار بیمه و تجارت بود. سپس لویدز با انتشار روزنامه تخصصی بیمه ای ابتکار عمل جالبی را به خرج داد تا بیمه گران در جریان انتشار آخرین وقایع تجارت و بیمه قرار بگیرند . پس از آن قهوه خانه لویدز اعتبارصد چندانی پیدا کرد به نحوی که بعدها با انتقال به ساختمان مخصوصی به همان نام رسما به مرکز بورس بیمه ای تبدیل شد ، اعتباری که تا به امروز ادامه دارد . بیمه لویدز اینک در جهان قدرت بیمه ای محسوب می گردد.بیانیه ماموریت شرکت سرویس بیمه شهر
شرکت سرویس بیمه شهر به عنوان یکی از شرکت های معتبر در صنعت بیمه کشور با توسعه فردی کارکنان خود به عنوان سرمایه های اصلی سازمان و با فناوری های نوین یکپارچه همواره در تلاش است تا با ارائه کلیه خدمات بیمه ای در حوزه های اموال، اشخاص، مسئولیت و مهندسی و خدمات مشاوره ای رضایت مشتریان خود شامل آحاد مردم، شرکت ها و سازمان ها و بویژه شهرداری های کلان شهرهای کشور به همراه سازمان ها و شرکت های تابعه آنها را تامین نماید.
شرکت بیمه شهر با اتکا به تجارب بدست آمده و همکاری با شرکت های معتبر بیمه گر از توان مناسبی در ارائه خدمات فوری و بی وقفه بیمه ای در سه حوزه صدور، خسارت و مشاوره برخوردار بوده و بدین ترتیب زمینه ایجاد اطمینان خاطر و کاهش هزینه های مشتریان و تامین رضایت سهامداران خود را فراهم می آورد.بیانیه چشم انداز شرکت سرویس بیمه شهر
شرکت بیمه شهر در افق چشم انداز خود با استفاده از توان نوآوری و همکاری گسترده با شهرداری های کشور دارای متنوع ترین، مطمئن ترین و متمایز ترین مجموعه خدمات و محصولات بیمه ای می باشد و به عنوان یکی از پنج شرکت معتبر بیمه ای کشور شناخته می شود.

ما متعقدیم
تعهد کاری ، پاسخگویی و مشتری مداری می بایست سرلوحه همه فعالیت ها قرار گیرد.
موفقیت در ماموریت شرکت مستلزم علاقمندی به یادگیری و توسعه فردی در سازمان است.
موفقیت در صنعت بیمه و حفظ اعتماد مشتریان و سهامدارن مستلزم رازداری، امانت داری، سلامت نفس و درستکاری است.
برای ایجاد محیط مناسب کاری باید صداقت،رعایت اصول اخلاقی و کرامت انسانی را سرلوحه رفتار خود قرار دهیم.
نماینده بیمه گذاریم و انعطاف پذیری، انتقاد پذیری و تلاش در جهت کاهش هزینه های مشتریان از ویژگی های اصلی شرکت به شمار می رود.
شعار استراتژیک شرکت سرویس بیمه شهر
متنوع ترین، مطمئن ترین و متمایز ترین خدمات